LG Buzdolabı Alt Taraf Soğutmuyor

Son dönemlerde sıkça görülen LG buzdolabı arızalarından birisi olan LG buzdolabı alt taraf soğutmuyor sorunu genel olarak ‘NoFrost’ özellikli buzdolabı modellerinde görülen bir problemdir. Buzdolabında meydana gelen bu arıza çoğunlukla buzdolabının üst kısmında soğutma performansı sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilirken, alt kısımda soğutma olmaması şeklinde meydana gelmektedir.

LG Buzdolabı Alt Tarafı Soğutmuyor

LG Buzdolabı Alt Tarafı Neden Soğutmaz?
Buzdolabında üst tarafta soğutma mevcut iken alt tarafta soğutma sağlanamamasının birden fazla olası nedeni bulunur. Buna göre LG buzdolabı alt taraf soğutmuyor sorununun meydana gelmesinde etkili olan nedenler;

  • Buzdolabı kapağının 3 ile 5 saat gibi uzun süre açık kalması,
  • Bloklama yani buzdolabı fanının üflemeyi yaptığı hava kanalarında donmaya bağlı tıkanma,
  • Kapak ile gövde arasında kapak açıldığının tespitini sağlayan butonun arızalanması,
  • Gibi olasılıklar şeklindedir. Buzdolabında meydana gelen bu durumlar, buzdolabının üst tarafında soğutma sağlarken, alt kısmında soğutma sağlanamamasına neden olur.

    LG Buzdolabı Alt Taraf Soğutmuyor Sorunu Çözümü
    Bu sorunun çözümü için öncelikli olarak buzdolabının kapağının uzun süre açık kalıp, kalmadığının kontrol edilmesi gerekir. Bunun içinde buzdolabının belirli bir süre kapağı kapalı şekilde çalıştırılarak, denenmesi gerekir. Eğer sorun çözülemez ise buzdolabının kapağı açıldığında fanın devreye girip, girmediği kontrol edilir. Eğer devreye girmez ise buzdolabı kapağı ile gövde arasındaki buton arızalanmıştır ve değiştirilmesi gerekir. Bununla birlikte bloklama yani hava kanallarının donması sorunu mevcut ise eritme işlemi için buzdolabının kapalı tutulması gerekir.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45