LG Çamaşır Makinesi Sıkma Problemi

Çamaşır makinelerinin temel çalışma prensibi kapsamında yıkama fonksiyonunu tamamlamalarının ardından makinedeki çamaşırlarda kalan suyun sıkılması için sıkma programına geçer. Çamaşır makinesinin her yıkama programının sonunda bulunan sıkma programı LG çamaşır makinelerinde isteğe göre baştan iptal edilirse normal olarak gerçekleştirilmez. Ancak LG çamaşır makinesi sıkma problemi yaşanıyor ve kesinlikle yıkama öncesindeki program seçiminde sıkma iptali seçilmemiş ise bu durum makinede sıkma fonksiyonunu yerine getirme açısından bir sorunun mevcut olduğuna işaret etmektedir.

LG Çamaşır Makinesi Sıkma Problemi

LG Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmaması Çözümü
LG çamaşır makinesi teknolojisine göre düzenlenmiş olunan LG çamaşır makinesi hata kodlarına göre eğer makinede sıkma konusunda bir problem mevcut ise LG çamaşır makinesi UE hata kodu dijital gösterge ekranında görülür. Bu durumda makinenin sıkma işlevini yerine getirmesi noktasında teknik bir arıza olduğunu göstermektedir.

Çamaşır makinesinin temel olarak sıkma işlevini yerine getirmemesine neden olabilecek en önemli arıza motor arızasıdır. Çamaşır makinesinin motor arızası sıkma işlevini sağlayacak düzeyde devir hızına çıkılamamasına neden olur. Bunun sonucunda da sıkma işlevi yerine getirilemez. Bir diğer olasılık ise çamaşır makinesinin program aygıtı arızasıdır. Çamaşır makinesinin program aygıtındaki arıza kapsamında yıkama işleminin tamamlandığı tespit edilemiyor veya sıkma işlevi için motora akım gönderimi gerçekleştirilemiyordur. Bu durumda ise LG çamaşır makinesi sıkma problemi için mutlaka profesyonel servis personelleri tarafından arıza onarım müdahalesinde bulunulması gerekir.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45