LG Çamaşır Makinesi Yanık Kokusu

LG çamaşır makinelerinin yüksek motor gücü sayesinde hem yıkamada hem de sıkma fonksiyonlarında kazanda çok yüksek devirde dönüş hızları elde edilebiliyor. Bu durumda çamaşırların hem daha iyi yıkanmasına hem de daha iyi sıkılabilmesine yardımcı oluyor. Bu güçlü özellikleri nedeni ile tercih edilen LG markalı çamaşır makinenizde zaman zaman sorunlarda görebilirsiniz. Bunlardan birisi de çok nadir olarak görülen LG çamaşır makinesi yanık kokusu sorunudur. Her elektronik üründe olduğu gibi makinenizden bir yanık kokusu geliyor ise bunu mutlaka dikkate alarak, gerekli olan kontrolleri gerçekleştirmelisiniz.

LG Çamaşır Makinesi Yanık Kokusu

LG Çamaşır Makinesi Yanık Kokusu Neden Olur?
Çamaşır makinenizde yanık kokusunun meydana gelmesinde birden fazla etken etkili olabilir. Buna göre çamaşır makinelerinin temel çalışma prensibine göre;

  • Makine içerisinde akım taşıyan kabloların aşırı yüklü akımdan dolayı yanması,
  • Makinenin kazan ve motoru arasındaki kayışın işlevini kaybetmesi,
  • Pompa motoru ya da sıkma motoru arızası

Meydana gelmesi LG çamaşır makinesi yanık kokusu sorununun yaşanmasına neden olabilir. Bu tip olasılıklarda tüketici olarak yapabileceğini herhangi bir müdahale imkanı bulunmaz. Bu neden ile de uzman ve profesyonel çamaşır makinesi servisi merkezimize başvurarak, profesyonel destek almalısınız. Uzman teknikerler çamaşır makinenizin iç aksamını açarak, bu parçalarda söz konusu arızalara ilişkin gerekli olan kontrolleri gerçekleştirir. Eğer böyle bir durum mevcut ise söz konusu parçalar yenisi ile değiştirilerek, sorun çözülür. Ayrıca bu arızanın meydana gelmesine neden olan ana nedenlerde araştırılarak, önlenmesi gerekir.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45