LG Televizyon Görüntü Yok Ses Yok

LG akıllı televizyonların, üstün donanım özellikleri sayesinde her koşulda gerçekten yüksek bir verimliliği yakalayabilirsiniz. Son derece üstün donanım özellikleri ile en yüksek televizyon teknolojisini yakalayabilmenize yardımcı olan LG akıllı televizyonlarında çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle de LG televizyon görüntü yok ses yok sorunu ile sıkça karşılaşabilirsiniz. Bu tip sorunlar daha önceki nesil televizyon modellerinden bu yana gelen kronikleşmiş problemlerden birisi olarak gösterilebilir. Aslında LG televizyonda görüntü ve ses olmaması şikayetiniz mevcut ise yapmanız gereken, televizyona elektrik gelip, gelmediğini kontrol etmektir. Bunun içinde;

  • Televizyonunun prize bağlı olup, olmadığını,
  • Televizyonunun bağlı olduğu prizin elektrik tesisatında elektrik olup, olmadığını,
  • Prizdeki elektrik akımının 220 Volt değerinde olup, olmadığını,

LG Televizyon Görüntü Yok Ses Yok

Kontrol etmelisiniz. Eğer bu noktada bir sorun var ise sorununuz profesyonel televizyon servisi hizmeti ile çözülebilir. Ancak bu parçalarda bir sorun bulunmuyor ise sorun LG akıllı televizyonunuzun iç kısmında bulunan teknik parçalardan birisinde meydana gelen bir arızadan kaynaklıdır.

Bu durumda LG televizyon görüntü yok ses yok sorununuzu çözüme kavuşturabilmeniz için profesyonel servis desteği almalısınız. Çünkü bu tip sorunlar LG akıllı televizyon modellerinde ağırlıklı olarak iç kısımda bulunan ‘besleme kartı’ isimli kartta meydana gelmiş olan bir arızadan kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Bu durumda besleme kartı onarımı ya da besleme kartı değişimi ile hem görüntünün hem de sesin sorunsuzca yeniden gelmesi sağlanır.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45