LG Televizyon Usb Görmüyor

Akıllı televizyon teknolojileri ile birlikte artık televizyon deneyimi bilgisayar ve internet ile birleşiyor. Özellikle teknik donanımları açısından son derece kaliteli bir yapıya sahip olan LG akıllı televizyon modelleri ile standart televizyon keyfinin yanı sıra internet bağlantısı ve medya araçları ile birlikte USB’ den film, video izleyebilme imkanına da sahip olunabiliyor. Son derece gelişmiş yapısına sahip olan LG akıllı televizyonlarda kullanıcılar LG televizyon USB görmüyor şeklinde bir sorun ile karşı karşıya kalabiliyor.

LG Televizyon Neden USB’ yi Görmüyor?
LG televizyon USB görmüyor sorununun çözümü için öncelikli olarak neden kaynaklandığının belirlenmesi gerekir. Buna göre günümüzde LG akıllı televizyonların USB’ yi görmemesinin nedenleri arasında;

  • USB 3.0 ve üzeri formatın desteklenmemesi,
  • USB arızası,
  • USB yazılım uyumsuzluğu,
  • LG televizyon Service Only USB özelliğinin olması,
  • Televizyon USB giriş soketi arızası,

Gibi arızalar yer alıyor. Bu tip durumlarda LG televizyon USB’ yi görmeyebilir. Bu çerçevede de mevcut sürüm ve yazılım uyumsuzluklarında herhangi yapılabilecek bir çözüm müdahalesi bulunmaz. Eğer USB Flash Bellek arızalı ise farklı bir USB ile deneme yapılması gerekir. Bu şekilde arızanın USB ya da LG televizyondan kaynaklı olduğu tespit edilir. Eğer LG televizyon USB giriş soketi arızalanmış ise profesyonel servis personelleri tarafından müdahale edilerek, soketin yenisi ile değişimi gerekir ki bu durum bazı LG televizyonlarda bağlı olduğu kart ile tümleşik olduğundan tüm kartın değişimine neden olabilir.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45