LG Buzdolabı Dondurmuyor

Buzdolabı teknolojisinde dünya genelinde en fazla tercih edilen markalardan birisi olan LG’ nin tüm buzdolabı modelleri düşük enerji tüketimleri ile son derece yüksek performanslı bir soğutma sağlayabiliyor. Ancak zaman içerisinde kullanım hataları veya değişken diğer teknik nedenlere bağlı olarak LG buzdolabı dondurmuyor şeklinde bir problem görülebilir. Buzdolabının üst kısmında (bazı yeni modellerde altta) dondurucu kısmı gıdaların hızla dondurularak, tazeliklerini aylarca koruyabilmesini sağlamaya yardımcı olur. Ancak buzdolabının bu özel bölümünde dondurma etkisi oluşturulamaz ise buzdolabının temel çalışma prensibinde bir problem olduğuna işaret eder.

LG Buzdolabı Dondurmuyor

LG Buzdolabı Neden Dondurmuyor?
Buzdolabının dondurucu haznesinde dondurma fonksiyonu tam olarak çalışmıyor ve buna bağlı olarak da ürünler dondurulamıyor ise teknik bir problem olduğunu gösterir. Buna göre LG buzdolabı dondurmuyor sorunu temel olarak;

  • Buzdolabı dondurucu haznesi kapağının açık kalması,
  • Buzdolabının dondurucu haznesi kapağının fitillerinin işlevini yitirmesi,
  • Buzdolabının fan motorunun arızalanması,
  • Uygun mevsim koşullarında çalışma ayarında olmaması,

Şeklindeki durumlar dolayısı ile meydana gelir. Bu gibi durumlarda tüketiciler mevsime göre çalışma ayarı kontrolü ve düzenlemesi yaparak, sorunu çözebilir. Ancak sorun buradan kaynaklı değil ise buzdolabının dondurucu bölümünde dondurma etkisine olumsuz etki oluşturabilen hava almasına neden olabilecek uzun süre açık kalması veya fitillerinin bozulması durumunda fitiller yenisiyle değiştirilir. Fan motoru arızası halinde ise yine teknik personel tarafından buzdolabının motor onarımı ya da değişimi yapılır.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45