LG Buzdolabı Ötüyor

Buzdolabı teknolojisi, diğer beyaz eşya ürünlerinden farklı olarak yıl boyunca 7 gün 24 saat elektriğe bağlı olarak çalışma gerçekleştirir. Bu fonksiyonu nedeni ile de diğer beyaz eşya ürünlerinden farklıdır. LG buzdolabı modellerinde kullanılan kaliteli malzemeler ve yüksek teknoloji bu yoğun kullanım durumuna rağmen uzun süreli dayanıklılık gösterecek bir performans sağlar. Ancak zamanla LG buzdolabı ötüyor şeklinde bir sorun ile karşı karşıya kalınabilir.

LG Buzdolabı Ötüyor

Temel olarak buzdolabı çalışma prensibinde buzdolabı kapağı açıldığında ya da termostatı ile yaptığı ölçümde ayarlanmış sıcaklık değerinin üzerine çıkıldığında devreye girerek, çalışma gerçekleştirir. Onun dışındaki süreçte mevcut soğukluğu derecelerini korur. Bu şekilde işlevi bulunan buzdolabının her devreye girişi sırasında fanından ve fan motorundan belirli bir desibelde çalışma sesi gelebilir. Bu durum tamamen normal bir süreç olsa da buzdolabından gelen sesin yüksek şiddette olması ya da süreklilik arz etmesi ve ya çok olağan dışı bir durumda olması mutlaka dikkate alınmalıdır.

LG buzdolabı ötüyor sorunu ile karşılana tüketicilerin öncelikli olarak sesin nereden geldiğini tespit etmesi ve şiddet durumunu belirlemesi gerekir. Çünkü bazı sesli çalışmaya neden olabilecek etkenler;

  • Buzdolabı fanının aşırı kirlenmesi (temizlenerek çözülür),
  • Buzdolabı fanının bir parçaya çarpıyor olması (çarptığı parça alınarak, çözülür),
  • Buzdolabının ayakları düz değildir ve sallantıya bağlı ötüyor olabilir (ayakları düzleştirilir),
  • Buzdolabının motoru arızalanmış olabilir (motor değişimi yapılır),

Şeklindedir.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45