LG Çamaşır Makinesi CL Hatası

Lg ileri teknik mühendislik ve ileri teknoloji kullanılarak üretilen çamaşır makineleri, bu yüksek teknolojisinin bir getirisi olarak pek çok yan hizmeti de tüketicilerine sunuyor. LG çamaşır makinesi cl hatası olarak bilinen ve tüketicilerimizin sıklıkla karşılaştığı bu sorun, aslında bir sorun veya hata kodu değildir.

LG Çamaşır Makinesi CL Hatası

Küçük yaştaki çocukların veya herhangi bir şekilde program düğmeleriyle oynanması ihtimaline karşılık program tablosunun çocuk kilide ile kilitlenmesinin, dijital ekranda görünmesi durumudur. Elektronik cihazların ışıkları, çamaşır makinesi üzerinde bulunan ışıklı tablonun cazibesi, çocuklar için bir oyun aracı haline dönüşmelerine neden olabilir. Genel olarak çocukların en sevdiği bu oyun araçlarını, siz fark etmeden kurcalamaları da kaçınılmaz olur.

LG çamaşır makinesi cl hatası olarak görünen kod, cihazın program tablosunun çocuk kilidiyle korunduğu anlamına gelir. Makinenin, program tablosunda çocuk ve kilit simgesi bulunan butonlara, birlikte 3 saniye kadar basılı tutmanız halinde aktif edebileceğiniz bu kilidi, aynı düğmelere yine 3 saniye boyunca basılı tutarak da kapatabilirsiniz. Açıldığında ve kapandığında sesli şekilde uyarı verecektir. Çocukların cihazların program tabloları ile oynayarak bir takım sesler ve ışıklar elde ediyor olduklarını görmeleri, daha sonra tekrar oyun aracı olarak cihazı kullanmaya gelmelerine sebep olur. Bu sebeple küçük yaşta çocuk bulunan evlerde, mutlaka çocuk kilidini aktif etmelisiniz. Çocuklar bir defa bir şey elde edemediklerini anladıklarında, cihaza karşı ilgileri de azalacaktır.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45