LG Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor

Çamaşır makinesinde yüksek dayanıklılığı ve geniş özellikleri ile gerçekten çok kaliteli ve yüksek performanslı bir kullanım verimliliği sunan LG çamaşır makineleri sayesinde çamaşırlar yüzde yüz hijyenik hale gelebiliyor. Ancak LG çamaşır makinenizin kullanımı sırasında çeşitli sorunlar görebilme olasılığınızda ileri teknolojisine rağmen mevcuttur. Özellikle de çamaşır makinesinin sarsıntılı çalışması bu konuda en yaygın görülen problemlerden birisi konumunda bulunuyor. LG çamaşır makinesi çok sallanıyor sorununu yaşıyorsanız mutlaka sallanmaya neden olan etkenleri belirleyerek, gerekli çözüm müdahalelerini gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi halde çamaşır makinenizin başta kazanı olmak üzere tüm teknik aksamında zarara neden olarak, çok maliyetli arızalar yaşayabilirsiniz.

LG Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor

Çok Sallanan Çamaşır Makinesi İçin Ne Yapılmalı?
LG çamaşır makineniniz çalışma sırasında çok fazla sallanıyor ise bireysel olarak yapabileceğiniz bazı kontroller bulunmaktadır. Buna göre LG çamaşır makinesi çok sallanıyor sorununun çözümü için öncelikle çamaşır makinenizin bulunduğu zeminin düz olmasına ya da zemin yapısına göre ayaklarının ayarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü yüksek devirde dönüş yapan makinenizin ayaklarından bir tanesi bile çok hafif boşta ise bu şiddetli sallanmaya neden olabilir. Eğer makine düz ve sağlam bir şekilde durmuyor ise ayarlanabilir ayakları ile düzlüğü ve sağlam şekilde yere basmasını sağlamalısınız.

Eğer sorun zemin düzlüğünden değil ise ikinci bir olasılık olarak makinenizin amortisör veya yay sistemlerinde işlev kaybı meydana gelmiştir ki bu durumda yapabileceğiniz bir müdahale olmadan profesyonel LG Servisi çağırmalısınız.

“LG Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor” üzerine 3 yorum

  1. LG çamaşır makinası kulanıyorum anca sıkmaya geçince aşırı ses sallantı meydana geliyor ayaklarını da sabitledim çözüm olmadı

    Yanıtla
  2. Lg nin kazaninda agirlik yok yayla ve amartisör ile bağlı olduğu icin ne yaparsan yap sıkma modunda kazan dansöz gibi kıvırıyor. Servis kaçırıyoruz yok temin bozuk yok çamaşır düzensiz diyor. Ee bide sen ayarla doldur dedik ayarladi doldurdu yine aynı. Sen kazana ağırlık koymazsan o kazan yerinde durur mu? Arcelik var komsumda taş gibi makineyi alttan kaldirsan dahi sıkarken gram titreme yok.. sorunu kendinizde arayin!

    Yanıtla

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45