LG Televizyon Beyaz Ekran Sorunu

LG akıllı televizyonlar, donanımsal özellikleri ile en yüksek görüntü kalitesini yakalayabileceğiniz son derece kaliteli bir televizyon izleme deneyimi sunuyor. Bu nedenle de günümüzde çok yoğun olarak tercih edilen LG akıllı televizyon modellerinin üstün özelliklerine rağmen LG televizyon beyaz ekran sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Lg Televizyon Beyaz Ekran Sorunu

LG akıllı televizyonlarda beyaz ekran sorunu yaşıyor ve ekranı açtığınızda yalnızca versiyon numarası bilgisi ile sade beyaz bir ekran mevcut ise televizyonunuzda önemli bir sorun olduğuna işaret eder. Bu durumda kumandasından da tepki alınamıyor ise çözüm için gerekli olan müdahalelerin yerine getirilmesi gerekir. Bireysel olarak yapabileceğiniz basit bir onarım müdahalesi de bulunmaktadır.

LG Televizyon Beyaz Ekran Sorunu
LG akıllı televizyonlarda sıklıkla görülebilen LG televizyon beyaz ekran sorunu için servis çağırmadan önce yapabileceğini müdahale ise;

  • LG televizyonunun kumandasındaki ‘Exit’ tuşuna basın
  • Siyah ve beyaz bir ekran geldiğinde, kumandadan televizyonu kapatın
  • Tekrar televizyonu kumandada açın

Şeklindedir. Bu şekilde televizyonu açtığınız zaman karşınıza gelen beyaz ekrandaki sadece versiyon bilgisi yazısının ortadan kaldırarak, normal şekilde televizyonunuzun kullanımı gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Ancak bu müdahaleler ile akıllı televizyondaki beyaz ekran sorununa çözüm oluşturamamış iseniz mutlaka uzman LG Servis desteği almalısınız. Çünkü bu sorun LG akıllı televizyonlarda yazılım odaklı sorunlardan kaynaklı meydana gelmektedir ve servis merkezinde özel yazılımlardan geçirilerek, yazılım sorununun çözülmesi gerekliliği bulunur.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45