LG Televizyon Cızırtı Yapıyor

Elektronik ürünlerde en yaygın görülen arızaların başında ‘cızırtı’ şeklinde ses gelmesi sorunu geliyor. LG akıllı televizyonların her bir modelinde de bu ‘cızırtı’ sorunu görülebiliyor. LG televizyon cızırtı yapıyor şeklinde sorunlar tüm akıllı televizyon kullanıcıları tarafından dile getirilen bir sorundur. Ancak bu cızırtı durumunun LG akıllı televizyon modelleri için belirli bir ses şiddetine kadar normal olduğu biliniyor.

Aslında LG tarafından yapılan açıklamalara göre LG akıllı akıllı televizyonlarda bulunan elektrik devresinin ‘uğultu’-‘cızırtı’ şeklinde ses çıkartması ürünün çalışma işlevi esnasında yüksek seviyeli akım gereksinimi oluşturduğundan yüksek hızlı anahtar devresinde küçük şiddetlerde cızırtı sesinin gelmesi etkisi oluşturabileceği belirtiliyor. Ancak bu cızırtı sesinin şiddet seviyesi LG akıllı televizyon modellerinin her birinin teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

LG televizyon cızırtı yapıyor sorunu çok ileri seviyedeyse yani televizyonunuzdan çok rahat şekilde fark edilebilecek bir cızırtı sesi geliyor ise bu durum televizyonda ve genel elektrik tesisatınızda bir kaçak olduğunu gösterebilir. Çünkü olağan LG akıllı televizyon cızırtı sesi olarak belirtilen sesler, ilgili noktaya yaklaşıldığında çok düşük desibellerde duyulur. Ancak cızırtı sesinin şiddeti yüksek seviyede ise akıllı televizyonunuza dengesiz akım geliyor olabilir. Bu yüzden elektrik tesisatınızda kaçak ve akım dengesi kontrolü yaptırmalısınız. Eğer bu noktada bir problem tespit edilemez ise profesyonel LG Televizyon Servisi merkezine başvuruda bulunarak, televizyondaki teknik parçalarda arıza olup, olmadığını da kontrol ettirin.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45