LG Çamaşır Makinesi Kapak Açılmıyor

LG çamaşır makinenizin güvenli kullanımı dahilinde program tamamen sona erene kadar makine kapağı kilitli kalır ve açılamaz. Tüm çamaşır makinelerinde olduğu gibi LG çamaşır makinesinde de bulunan bu fonksiyon, program sonrasında kapının kilidi otomatik olarak açılır. Böylelikle çamaşırları çıkartmak üzere kapağı açabilirsiniz. Ancak standart şekilde otomatik olarak açılması gereken LG çamaşır makinesi kapak açılmıyor sorunu yaşıyorsanız bu makinenizde bir sorun olduğunu gösterir.

LG Çamaşır Makinesi Kapak Neden Açılmaz

LG Çamaşır Makinesi Kapak Neden Açılmaz
Programın bitmesinin ardından LG çamaşır makinesi kapak açılmıyor şeklinde bir sorun yaşamanıza neden olabilecek birden fazla neden bulunmaktadır. Buna göre makinenizin kapağı;

  • Su tahliyesinin yapılamaması (makine içinde su kalması),
  • Kapak kilit mekanizması arızası,
  • Kapak kilit mekanizmasına akım taşıyan kablolarda arıza,

Şeklindeki olasılıklar nedeni ile kapak açılmaması sorunu yaşayabilirsiniz.

LG Çamaşır Makinesi Kapak Açılmaması Nasıl Çözülür?
Çamaşır makinenizin yıkama sonrası açılmayan kapağının teknik bir soruna bağlı olarak meydana gelmesi nedeni ile bireysel müdahale ile çözüm sağlayabilmeniz mümkün değildir. Bu sorunun çözülebilmesi için makinede;

  • İçinde su kalması durumunda; su tahliye pompa motoru arızası ve su tahliye hortumu ve filtresi tıkanıklığı kontrol edilir.
  • Kapak mekanizması arızalanması durumunda; kapak kilit mekanizması sökülerek, yenisiyle değiştirili.
  • Kapak mekanizmasına akım taşıyan kablolarda arıza olması durumunda; Tüm kablolar kontrol edilerek yerinden çıkmış ise yerine takılır, işlevlerini kaybetmişler ise yenisiyle değişimi yapılır.

Şeklinde tamamen profesyonel standartlarda uzman kişiler tarafından uygulanması gereken arıza onarım çalışması gerçekleştirilmesi gerekir.

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45