LG Çamaşır Makinesi İE Hatası

LG çamaşır makinelerinde kullanılan etkin LED gösterge paneli üzerinden ürün kullanımını basit bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi gelişmiş teknolojisi ile çalışma sırasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalması durumunda bu ekranda vereceği hata kodları üzerinden makinedeki sorunu belirleyebilirsiniz. LG çamaşır makinesi İE hatası da bu çamaşır makinesi hata kodlarından birisidir. Eğer çamaşır makinenizin LED gösterge ekranında İE hata kodunu alıyorsanız, çamaşır makinenizde su besleme hortumu tıkanıklığı meydana gelmiştir.

LG Çamaşır Makinesi İE Hatası

Çamaşır makinenizin su giriş hortumu/su besleme hortumu tıkanıklığı oluşması durumunda makineniz tam verimde ya da hiç su alımı gerçekleştiremez. Bu durumda hem makinenizin performansının düşmesine hem de makinenizin durulama gibi temel fonksiyonlarını yerine getirememesine neden olur.

Çamaşır Makinesi Filtresi Nasıl Temizlenir?
Eğer LG çamaşır makinesi İE hatası alıyorsanız, çamaşır makinenizin su giriş hortumu/su besleme hortumunda bulunan filtrede tıkanıklık meydana gelmiştir ve bunu temizlemeniz gerekir. Söz konusu filtre temel olarak makinenizde zarar neden olabilecek suyla gelen toprak, küçük taşlar ve diğer yabancı maddelerin makineye girişlerini engelleme fonksiyonu barındırır. Bu şekilde uzun süreli kullanımınız halinde de bu filtrede yabancı maddelerin birikmesine bağlı tıkanma meydana gelir. Bu sorunun çözümü için makinenizin bağlı olduğu su musluğunu kapattıktan sonra hem makine girişinden hem de musluk girişinden hortumu çıkartarak filtre ve hortum tıkanıklığını tel gibi ince ve uzun maddeler ile tazyikli su altında yıkama gerçekleştirerek temizlemelisiniz.

“LG Çamaşır Makinesi İE Hatası” üzerine bir yorum

  1. Merhabalar. Benim LG camasir makinem IE hata kodu veriyor. Yukarida dediğiniz işlemleri uyguladım ama geçmedi. Filtreleri temizledim. Su girişini test ettim. Sikinti yok. Tazyiki gayet iyi. Zaten su alıyor. Belli bi seviyeye gelince IE kodunu verip, suyu boşaltmaya başlıyor. Sanki maksimum su seviyesine ulasiyor da hata kodunu ondan veriyor ya da makinenin beyni arızalandı.

    Yanıtla

Yorum yapın

4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45